Adres: Avni Dilligil Sokak, Köroğlu İş Merkezi No: 6/7 MecidiyeköyEmail: info@YMH-Teknoloji.com | ymh@YMH-Teknoloji.com

Acota


Certonal FC-742 Nano Kaplama Malzemesi
Acota Certonal® FC-742, şeffaf, bir hidrofloroeter çözücü içinde taşınan florokimyasal polimer kaplama malzemesidir.

Solvent yanıcı değildir, düşük toksisiteye sahiptir ve günümüzün zorlu elektronik uygulamaları için kabul edilebilir çevresel özellikler sağlar. Certonal FC-742, bakır, alüminyum, seramik, çelik, kalay veya cam gibi temiz, nem içermeyen yüzeylere uygulandığında mükemmel ıslanma önleyici, yapışma önleyici ve korozyon önleyici özellikli ince bir şeffaf film oluşturur. Certonal FC-742, heptan ve toluen gibi solvent ve ve su gibi çözücülerde çözünmeyen dayanıklı, neredeyse görünmez, homojen bir film oluşturacaktır. 175°C'ye kadar dayanabilir.

Certonal FC-742'den oluşan düşük yüzey enerjili filmler hidrokarbon yağlarına, silikon yağlarına, sentetik sıvılara ve sulu çözeltilere karşı mükemmel bir iticiliğe sahiptir.

Certonal FC-742, karbon-flor bağları bakımından zengin, son derece kararlı bir yüzey değiştirici floropolimerdir. Karbon-flor bağları, kaplamaya stabil özelliklerini verir. Kuru film hem oleofobik hem de hidrofobiktir. Yüzey enerjisi çok düşük olduğundan, polietilen ve PTFE bazlı kaplamalara kıyasla, silikon yağları ve yağlama yağları gibi düşük yüzey gerilimi özelliklerine sahip birçok malzeme, bir Certonal FC-742 kaplı yüzeyde serbestçe boncuklanır ve süzülür. Kaplamanın düşük yüzey enerjisi ayrıca katı malzemelerin yüzeye yapışmasını önlemeye yardımcı olur.

Acota FC-742 Kaplama Malzemesi Broşürü için Tıklayınız.